DUK

Asmeninių daiktų gabenimas tranzitu per LR į trečiąsias šalis (BY, UA, RU)

Gerbiami klientai, siunčiant asmeninius ir namų apyvokos daiktus tranzitu iš JAV per Lietuvą į trečiąsias šalis, norim atkreipti jūsų dėmesį į pagrindines tranzito nuostatas. Asmeniniai daiktai, kuriuos išsiunčiate konteineriu jūra, automatiškai iš daiktų statuso, patenka į krovinio statusą ir jiems taikomi atitinkami muitinės reikalavimai. Draudžiama siųsti tranzitu į kitas šalis, šiuos daiktus : - alkoholio turinčių produktų, alkoholinių gėrimų, tabako gaminių, kvepalų, natūralių gyvūnų kailių, iškamšų iš gyvūnų, medicinos įrangos, maisto papildų ,vitaminų, vaistų ir kitų akcizinių prekių. Jūs taip pat privalote susipažinti su Asmeninių ir namų apyvokos daiktų importo į savo šalį taisyklėmis, kad neatsirastų nenumatytų aplinkybių. Pavyzdžiui: draudžiama įvežti į Baltarusijos Respublikos teritoriją ir pravežti tranzitu į kitas šalis - automobilių padangas (nei naujų, nei naudotų). Prie asmeninių ir namų apyvokos daiktų priskiriama: 1) drabužiai, avalynė ,indai, patalynė, knygos, kilimai, paveikslai, ir kiti daiktai skirti tik jų pačių naudojimo reikmėms, 2) individualūs rašymo ir raštinės reikmenys, vaikų žaislai, 3) fotoaparatas, , vaizdo kamera, foto albumai, vaizdo įrašų, , nešiojamas garso atkūrimo įrenginys (įskaitant magnetofoną, diktofoną, CD grotuvą ir kt.) su juostomis, įrašais, diskais, DVD, 4) nešiojamasis muzikos instrumentas, nešiojamasis radijas, nešiojamasis televizorius, nešiojamasis asmeninis kompiuteris ir periferinė įranga bei priedai, spausdintuvas, skaičiuotuvai, elektroninės knygos, 5) įprasti (arba) vežimėliai, neįgaliųjų vežimėliai, 6) sporto įranga - dviratis, meškerė, laipiojimo įrangos komplektas, nardymo įrangos komplektas, slidžių rinkinys, teniso rakečių rinkinys, banglentė, burlenčių sportas, golfo įrangos rinkinys ir kita panaši įranga ir kita sporto ir laisvalaikiui skirta atributika, 7) baldai, virtuvės reikmenys, sodo įrankiai ir kiti dalykai, skirti patenkinti kasdienius poreikius.Šių daiktų gabenimas per Europos Sąjungos (Lietuvos) teritoriją atliekamas įprastai pildant tranzito deklaraciją (T1), pateikus pridedamą daiktų sąrašą, jų kiekius, svorius, nurodant jų vertę.

Pavyzdys: Siuntėjas ir Gavėjas gali būti nurodomas tas pats asmuo. Adresą turite nurodyti- išvykimo šalies adresą ir gyvenamosios vietos adresą į kurią vyksta daiktai.

SIUNTĖJAS:                                                                                                                              GAVĖJAS:
JONAS JONAITIS                                                                                                                     JONAS JONAITIS
Adresas:                                                                                                                                       Adresas:
(Siunčiančiosios šalys )                                                                                                           ( Gyvenamoji vieta )


                                                                                   SĄRAŠAS                                                                    DATA
                                                                    asmeniniam naudojimui skirti daiktai       

 

Aprašymas Svoris (kg) Kiekis (vnt) Kaina (USD) Pakuotė
1 Drabužiai: striukės (2); marškinėliai (6);kelnės (2); virtuvės reikminys (36) 12 46 100 Dežė
2 Patalynė: pagalvės (4), antklodės (2) 4 6 45 Pakuote
3 Batų (6); puodeliai (12) 3 18 42 Dėžutė
4 Vaikiška automobilinė kėdutė 12 1 120 Be įpakavimo

Pastaba: Tai yra dokumento, kurio reikia pildant tranzito deklaraciją T1 per Lietuvą, pavyzdys. Stulpelyje - Aprašymas, jei pakuotėje yra įvairių daiktų, tada skliausteliuose turi būti nurodytas kiekis ir kas sudaro jos turinį, svoris nurodomas sveikais skaičiais, nes muitinės programa nepriima svorio gramais po kablelio. Stulpeliuose Siuntėjas ir Gavėjas gali būti tas pats asmuo, tačiau užpildydami stulpelį Adresas turite nurodyti išvykimo šalies adresą ir gyvenamosios vietos adresą gavėjo šalyje. Taip pat informuojame, kad T1 Tranzito procedūrai forminti reikalingas piniginis užstatas, kurio dydis nustatomas individualiai ir atskirai, priklausomai nuo krovinio vertės. Užstatas grąžinamas klientui užbaigus Tranzito T1 procedūrą savo šalyje. Tai yra dokumento, kurio reikia užpildyti tranzito deklaraciją per Lietuvą, pavyzdys. Aprašyme - jei pakuotėje yra nurodoma įvairių daiktų, tada skliausteliuose turi būti nurodytas tu daiktų kiekis, ir kas sudaro jos dėžės turinį. Daiktų svoris nurodomas -kilogramais, jis pakuotėje turi būti suapvalintas iki sveikųjų skaičių. Sąrašą galima sudaryti viena iš trijų kalbų: lietuvių, anglų, rusų.

 

Konteinerio iškrova

Konteineris yra iškraunamas jam gavus paleidimą iš konteinerį gabenusios linijos. Iškrovimo data yra numatoma iš anksto ir derinama su visais klientais.Jūs negalite dalyvauti iškraunant konteinerį. Konteineryje gali būti konsoliduotas krovinys (tai reiškia, jog į vieną konteinerį gali būti pakrauti kelių klientų kroviniai), todėl prašome Jūsų supratimo ir operatyvumo derinant konteinerių iškrovimą.

Imigruojančių asmenų turto deklaravimas

Fiziniai asmenys, keičiantys nuolatinę gyvenamąją vietą ir persikeliantys iš trečiosios šalies į Bendriją, savo asmeninę nuosavybę gali įsivežti nemokėdami importo muitų ir PVM. Tai padaryti jie gali siunčiantis daiktus iškart ar per kelis kartus per 12 mėn. nuo įsikūrimo bendrijoje datos. Asmeninė nuosavybė tai - buitiniai daiktai, dviračiai ir motociklai, privačios motorinės transporto priemonės ir jų priekabos, turistiniai nameliai-autopriekabos, vandens transporto priemonės (turinčios CE sertifikatą). Nuo importo mokesčių ir PVM neatleidžiami: alkoholio gaminiai, tabakas ir tabako gaminiai, komercinės transporto priemonės, daiktai, naudojami amato ar profesinėje veikloje, išskyrus nešiojamuosius taikomosios dailės ir laisvųjų menų įrankius. Atleidimo nuo muitų ir PVM sąlygos: Nuo importo mokesčių ir PVM atleidžiama tik ta asmeninė nuosavybė, kurią įsiveža asmenys bent 12 paskutinių mėnesių iš eilės nuolat gyvenę už bendrijos muitų teritorijos ribų, asmuo naudojo savo buvusioje nuolatinėje gyvenamojoje vietoje mažiausiai šešis mėnesius ir kuri skirta naudoti tuo pačiu tikslu naujoje vietoje. Dokumentai. Kartu su muitinės deklaracija muitinės įstaigai pateikiami: dokumentai, įrodantys, kad asmuo ne mažiau kaip 12 pastarųjų mėnesių gyveno trečiojoje valstybėje (rekomenduojama turėti mokėtų mokesčių (TAX) deklaracijas, darbo sutartis, studijų dokumentus, vedybų ar skyrybų (trečiojoje šalyje) dokumentus, vaikų gimimo liudijimus, grįžimo bilietus, asmens pasas, kuriame matosi kada atvykta į trečiąją šalį, trečiosios šalies ID, vairuotojo pažymėjimas ir kiti, panašūs dokumentai. Teisę nuolat gyventi Lietuvoje įrodantys dokumentai (išskyrus atvejus, kai leidimo nuolat gyventi asmeniui nereikia). Dokumentai, įrodantys asmens įsikūrimą įprastinėje gyvenamojoje vietoje Lietuvoje (būsto įsigijimo ar nuomos sutartis, gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentai (išduodami savivaldybėje pagal gyvenamąją vietą Lietuvoje) ar pan.). Dokumentai, įrodantys, kad asmeninį turtą sudarančius daiktus, įprastinę gyvenamąją vietą keičiantis asmuo turėjo arba naudojo buvusioje įprastinėje gyvenamojoje vietoje ne mažiau kaip 6 mėnesius iki minėtos vietos palikimo, išvykimo, daiktų išsiuntimo (prekių įsigijimo dokumentai, asmens laisvos formos patvirtinimas). Asmeninį turtą sudarančių daiktų laisvos formos sąrašas, kuriame daiktai aprašyti pakankamai tiksliai (pvz.: naudoti rūbai (palaidinės, kelnės, striukės ir t.t.), naudota avalynė (batai, basutės ir t.t.), naudoti baldai (stalai, kėdės, lovos ir t.t.)), kad būtų galima juos identifikuoti, nurodytas daiktų kiekis, vertė, svoris, išskyrus atvejį, kai asmeninį turtą sudarantys daiktai deklaruojami muitinės deklaracijoje nurodant konkrečius kombinuotosios nomenklatūros prekių kodus. Asmuo gali pateikti ir kitus dokumentus, pagrindžiančius teisę į lengvatą.

Apribojimai. Asmuo, įvežęs asmeninę nuosavybę be importo mokesčių ir PVM, 12 mėnesių nuo įvežimo, negali raštu neinformavęs muitinės šios nuosavybės skolinti, užstatyti, nuomoti ar perleisti už atlygį ar nemokamai. Paskolinus, užstačius, išnuomojus ar perleidus asmeninę nuosavybę anksčiau, turi būti sumokėti importo muitai ir PVM. Jeigu parduosite atleistą nuo mokesčių transporto priemonę anksčiau nei po 12 mėn., Jums bus perskaičiuoti importo mokesčiai nuo 6-10% priklausomai nuo transporto priemonės rūšies, plius PVM 21%, ir delspinigiai.

Papildoma informacija:

Tarybos reglamento  II antraštinė dalis: R1186_2009_20091116_LT12.pdf

Gyvenamosios vietos keitimas


Turint papildomų klausimų dėl turto deklaravimo siūskite užklausą:

E-mail: dzeraldas@atlanticexpress.lt

Tel: + (370) 670 21171 Džeraldas

Tel + (370) 659 53882

Siunčiamų asmeninių daiktų sąrašo pavyzdys:

Jono Jonaičio siunčiamų iš JAV asmeninių daiktų sąrašas:

 

Aprašymas

Kiekis (dėžės)

Svoris kg

Vertė $

Naudoti rūbai (kelnės, striukės,)

5

75

1000

Naudota avalynė (batai, sporto bateliai, ...)

6

30

500

Naudota buitinė technika (televizorius, viryklė,..)

11

150

3000

Naudota video audio aparatūra

7

15

3000

Naudoti namų apyvokos daiktai (vaza, šviestuvas,.)

16

50

1000

Naudotas dviratis

1

5

200

Naudoti baldai (fotelis, kėdė, lova, čiužinys,...)

7

1100

4000

Naudoti virtuviniai įrankiai,

3

60

1000

 

Viso: 56

1485

13700

Daiktų siuntimas 600USD

2007 05 17

Jonas Jonaitis

Parašas:

 

Pagarbiai,
UAB Atlantic Express kolektyvas

 

Dokumentai reikalingi atsiimant krovinį

Prašome pateikti konteineryje esančių prekių sąrašą muitinės sandėliavimo procedūrai atlikti (prekės pavadinimas, prekės kodas, bruto svoris, pakuočių skaičius). Negavus informacijos, konteinerius sandėliuosime parinkdami prekėms kodus patys.

Dėl konteinerių pristatymo į Jums patogią iškrovimo vietą, prašome kreiptis telefonu: +370 46 342127. Mob. Tel: +370 659 53880.

Kad galėtume laiku atlikti muitinės procedūras ir pristatyti Jums krovinį, prašome pateikti šiuos dokumentus:

- Prekių sąskaitą-faktūrą (Invoice);

- Prekių pakavimo lapą (Packing list) (Bill of lading);

- Kilmės sertifikatą arba kitus sertifikatus, reikalingus kroviniui įvežti į Lietuvą arba tranzitui;

- Valstybės nustatytas licencijas, leidimus kroviniui įvežti į Lietuvą arba tranzitui;

- Įgaliojimą UAB “ATLANTIC EXPRESS” vardu atlikti visus muitinės formalumus, atstovauti Jūsų įmonę LR muitinėje.

Pranešame, kad kiekvienas konteineris, atvykęs į Klaipėdos uostą (priklausomai nuo konteinerį gabenusios linijos) turi nuo 5 iki 10 nemokamų dienų sandėliavimui nuo jo atvykimo datos. Transporto priemonės iškrautos Klaipėdos uoste nemokamai sandėliuojamos 5 dienas (įskaitant išeigines ir šventines dienas). Išsamesnę informaciją apie konteinerių prastovų, sandėliavimo tarifus, terminus bei mūsų įmonės atliekamų paslaugų įkainius Jums suteiks įmonės darbuotojai.

Konteinerio paleidimas (Release)

Kiekvienas konteineris atplaukęs į galutinį uostą turi gauti iš konteinerį gabenusios linijos ir krovinio siuntėjo, taip vadinamą “paleidimą” (release) iškrovai ar tolimesniam krovinio transportavimui. Iš praktikos galime pažymėti, kad dažniausia “paleidimo” nėra todėl, kad nėra apmokėtos paslaugos už krovinio gabenimą (ocean fract). Jei žinote, kad plukdymo paslaugos neapmokėtos rekomenduojame padaryti kuo greičiau, nes atvykus konteineriui į galutinį uostą, yra labai trumpas laikas skirtas jo iškrovai. Priklausomai nuo konteinerį gabenusios linijos tai gali būti nuo 5 iki 10 dienų, įskaitant savaitgalius, bei šventinės dienas. Vėliau skaičiuojamos prastovos už sandėliavimą. Jūs turite būti suinteresuoti, kad Jūsų krovinys būtų apmokėtas laiku ir išvengtumėte papildomų išlaidų.

Atvykimo data (ETA)

Tik pakrovus konteinerį į laivą yra nustatoma preliminari atvykimo data. Pagal šią datą Jūs galite orientuotis kada Jūsų krovinys pasieks galutinį uostą ir bus iškrautas, ar bus toliau transportuojamas sausuma. Išankstinė numatomo atvykimo data (ETA) yra preliminari. Norint sužinoti tikslią atvykimo datą reikia kontaktuoti su mūsų ofisu: +370 46 342127, +370 659 53880

Konteineris

Visi kroviniai yra pervežami jūriniais 20, 40 ar 45 pėdų konteineriais. Kiekvienas konteineris turi savo unikalų numerį. Konteinerio numeris sudarytas iš keturių lotyniškų raidžių ir septynių skaičių. Pavyzdžiui: APHU1234567, MSCU7654321. Todel, norėdami sužinoti kur randasi Jūsų krovinys, pasiruoškite konteinerio numeri, kurį gavote iš siuntėjo.

Kur dabar tavo krovinys?

Rasti krovinį
Nemuno 139, Klaipėda LT-93262
Telefonas: +370 46 342127
Faksas: +370 46 355009
info@atlanticexpress.lt
Skambinti dabar:
+370 46 342127

2024 © "Atlantic Express". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: www.webmod.lt